1-مهاجرت؛ کوچ اجباری به قدمت تاریخ
سپتامبر 8, 2020
3-چرا باید از طریق موسسه مهاجرتی اقدام کرد؟
سپتامبر 8, 2020

2-موسسه مهاجرتی چیست؟

موسسه مهاجرتی چیست؟

تصور بسیاری از افراد بر این است که موسسه مهاجرتی یعنی جایی که تمامی فعالیت‌های مهاجرتی شما از صفر تا صد انجام می‌شود. هر چند که این گفته اشتباه نیست؛ اما خدمات این مؤسسات همیشه از صفر تا صد هم نیست.

درواقع، موسسه مهاجرتی در قدم اول به شما کمک می‌کند تا نسبت به شرایط و هدفتان از مهاجرت، بهترین روش و مناسب‌ترین محل را پیدا کنید. در قدم دوم موسسه مهاجرتی کلیه قوانین و اطلاعات به‌روز شده را به اطلاعتان می‌رساند و در قدم‌های بعدی شما را در کلیه مراحل کار تا پایان با مشاوره واقعی و جامع در تمام موضوعات همراهی می‌کند.

مؤسسات مهاجرتی می‌توانند روند مهاجرت را برای متقاضیان بر اساس تجربه و اشراف به قوانین بین‌المللی تسهیل کنند که این امر تنها در چارچوب اداره مهاجرت کشورها امکان‌پذیر است. عمل در خارج از این چارچوب، خصوصاً زمانی که متقاضی، شرایط و استانداردهای لازم برای مهاجرت را ندارد، زمانی است که باید نگران دروغ‌های شیرین افراد سودجو و روش‌های غیرقانونی با تبعات سنگین باشید.

در این بین این موضوع حائز اهمیت است که گرفتن اطلاعات رایگان از مجموعه‌های مختلف تا حدی اطلاعات کلی شما را افزایش می‌دهد؛ اما در پس این اطلاعات، هدف فروش هم نهفته است و صرفاً اطلاعات تبدیل به ابزاری برای فروش می‌شود؛

به عبارت دیگر ممکن است به دلایل مختلف مانند جلب مشتری و بستن قرارداد، بخشی از حقایق و چالش‌ها و ریسک‌های مهاجرت بازگو نشود. به همین دلیل بارها دیده‌ایم که متقاضی در حین انجام کار متوجه این معضلات شده و عملاً هیچ حق انتخابی برای کنار گذاشتن موسسه مذکور ندارد و مجبور به پرداخت هزینه‌هایی می‌شود که خدمات صحیحی در ازای آن‌ها دریافت نمی‌کند.