12-مزیت‌هایی که شانس شما را در برنامه مهاجرتی دوچندان می‌کنند
اکتبر 19, 2020
شرایط آب و هوایی مناطق آتلانتیک کانادا
شرایط آب و هوایی مناطق آتلانتیک کانادا
نوامبر 20, 2020

مهاجرت به امریکا از طریق ادامه تحصیل

مهاجرت تحصیلی امریکا

IMMIGRATION BY USLAWGROUPTR

تحصیل در آمریکا – ویزاهای تحصیل در آمریکا

برای تحصیل در آمریکا باید از طریق ویزاهای زیر اقدام نمایید ، ویزاهای تحصیل در آمریکا به قرار زیر است :

  • ویزای F :

این ویزا یکی از رایج ترین نوع ویزای دانشجویی ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی است که قصد دریافت یک مدرک علمی در کالج یا دانشگاه معتبر یا تحصیل زبان انگلیسی در یک دانشگاه یا موسسه آموزش زبان انگلیسی به صورت فشرده را دارند، می­باشد.

ویزای F1 معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا است و برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند. دانشجویان خارجی برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود می توانند درخواست ویزای (F2) دهند. این نوع ویزای تحصیل در آمریکا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه می باشد.

  • ویزای J :

این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، برای متقاضیانی می باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند. مدت اعتبار ویزای J1 براساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید بعد از دو سال کشور آمریکا را ترک کند و دوباره برای ورود به کشور آمریکا دوباره اقدام کند. فرد متقاضی جهت تحصیل در آمریکا می تواند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را با درخواست ویزای J2 وارد کشور آمریکا کند. برای این نوع ویزا باید فرم DS-160 پر شود. در تمامی این ویزا ها فرد باید تمکن مالی خود را نشان دهد و ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را پس از دوره تحصیلی دارد.

این ویزا یکی دیگر انواع ویزای دانشجویی آمریکا  برای دانشجویانی بین المللی که قصد آموزش یا فراگیری مطلبی غیر آکادمیک در یک موسسه آمریکایی را دارند صادر می­شود. این دوره های میتوانند کوتاه مدت یا بلند مدت باشند.

  • ویزای M :

شرایط ویزای M1 مانند ویزای F1 است؛ اما تنها تفاوتی که ویزای M1 دارد این است که فقط شامل برخی از رشته های خاص فنی حرفه ای می باشد. دانشجویان متقاضی این ویزای تحصیل در آمریکا می توانند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود رابا تقاضای ویزای M2 به همراه خود به کشور آمریکا بیاورند. برای این نوع ویزای تحصیلی آمریکا نیز باید فرم DS-160 تکمیل شود.

این ویزا  معمولا به محققین و پژوهشگران داده می شود و برای دانشجویانی است که نیاز به آموزش عملی دارند که برای آنها در کشور خود در دسترس نیست و آموزش باید به طور مستقیم با برنامه تحصیلی آنها مرتبط باشد.که معمولا به ایرانیان تعلق نمیگیرد.

شماره تماس  برای مشاوره و بررسی اولیه رایگان :

تماس از طریق واتس اپ : 00905444433214

شما میتوانید اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در امریکا را از اینجا بیابید.


شما میتوانید جهت بررسی شرایط خود برای تحصیل در امریکا با مجموعه « یو اس لا گروپ » در ارتباط باشید و از مزایا و امکانات مجموعه در ایالات متحده امریکا بهره مند شوید.

راجب به دوره های غیر آکادمیک در امریکا بیشتر بدانید.


تحصیل در آمریکا -شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا 2020

شرایط لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی آمریکا به شرح زیر است :

·       توانایی مالی لازم جهت پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا

·       تسلط به زبان انگلیسی

تحصیل در آمریکا – مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به شرح زیر می باشد :

·       کپی از صفحه اول پاسپورت جهت تحصیل در آمریکا (ترجمه شناسنامه برای کسانی که پاسپورت در حال حاضر ندارند)

·       رزومه شخصی به زبان انگلیسی

·       ترجمه مدارک تحصیلی  همراه با ریز نمرات

·       تطبیق مدارک از طریق موسسه  W.E.S

·       مدرک زبان الزامی نمی باشد ولی در صورت عدم شرکت در دوره های زبان دانشگاه مدارک تافل با حداقل نمره ۷۰ در آزمون IBT و ۵۰۰ در آزمون PBT و یا IELTs با نمره ۶٫ نیاز می باشد.

·       حداقل ۴ توصیه نامه تحصیلی از استاد ، مدیران همکار و محققان همکار

·       ارائه نامه بانک برای اعلام موجودی و گردش حساب برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا


در صورتی که تمایل دارید برای دانشگاه های برتر کشور آمریکا اقدام نمایید، موسسه یو اس لا گروپ شما را در این زمینه همراهی می نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر و دریافت مشاوره اولیه می توانید با موسسه تماس حاصل نمایید.

کارشناسان ما در شرکت یو اس لا گروپ بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ انواع بورسیه تحصیلی آمریکا، تابعیت و اقامت تحصیلی در آمریکا را ارائه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه تحصیل در آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.