2-موسسه مهاجرتی چیست؟
سپتامبر 8, 2020

1-مهاجرت؛ کوچ اجباری به قدمت تاریخ

مهاجرت؛ کوچ اجباری به قدمت تاریخ

 

مهاجرت یک مسئله تازه نیست. در طول تاریخ بخش عمده‌ای از انسان‌ها برای پیدا کردن آب، غذا و دوری از جنگ همیشه در حال مهاجرت بوده‌اند. مطالعات تاریخی نشان می‌دهد که همه انسان‌ها ابتدا در قاره آفریقا ساکن بوده‌اند و پس از آن در 125000 سال پیش به سرزمین‌های مجاور مانند آسیا و اروپا و پس از آن به استرالیا و آمریکا مهاجرت کرده‌اند؛ بنابراین مهاجرت یک امر نوظهور نیست، هر چند که شکل و شمایل آن و همچنین انگیزه‌های آن دستخوش تغییر شده‌اند.
مهاجرت در کشور ما نیز هرساله موضوع مورد بررسی و تحقیق بسیاری از خانواده‌ها است. هیچ وقت سابقه نداشته که شاهد باشیم میزان مهاجرت از کشور به صفر رسیده باشد. به هرحال، به دلایلی از جمله مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی یا شخصی افراد ترجیح می‌دهند که ادامه زندگی خود را در کشور دیگری دنبال کنند؛ اما موضوعی که همیشه داغ است، این است که «چگونه مهاجرت کنیم؟». خروج از کشور مادری و رسیدن به کشور دیگر کار ساده‌ای نیست؛ چرا که شرایط مهاجرت با گذشت زمان همیشه در حال سخت‌تر شدن است و هر روزی که می‌گذرد، چالش‌های بیشتری بر سر راه مهاجران قرار می‌گیرد که این فرآیند را پیچیده‌تر می‌کند.

یکی از موضوعات بسیار مهم در امر مهاجرت از یک طرف نوع اقامت فرد و افراد خانواده و از طرف دیگر بحث شغل و امرار معاش است؛ به طوری که اگر به این موارد توجه نداشته باشید، مهاجرت کور می‌تواند مشکلات زیادی برای مهاجرت کننده و همراهانش ایجاد کند. از طرفی مهاجرت یک مسئله کاملاً اختصاصی است و شرایط هر فرد یا خانواده‌ای چه از لحاظ موقعیت و چه از لحاظ مشخصات و بودجه مختص به خودش است؛ پس می‌توان انتظار داشت هر پرونده راهکار متناسب با خودش را داشته باشد. در صورتی که این شرایط به‌صورت کامل چه از لحاظ مشخصات افراد و چه از لحاظ بودجه متناسب با دارایی، ارزیابی دقیقی نشود، قطعاً هیچ گونه نظر کارشناسی و راهنمایی حرفه‌ای نمی‌توان ارائه کرد. پس نیاز هست تیمی متخصص و مسئول در ابعاد مختلف شرایط را بررسی کند تا بتواند بهترین و مناسب‌ترین راهکار را ارائه دهد.
با توجه به رشد قابل توجه درخواست مهاجرت در سال‌های اخیر و شکست‌های متعددی که در پرونده بسیاری از مهاجران رخ می‌دهد، مجموعه حقوقی-مهاجرتی «یو اس لا گروپ» بر آن شد تا با ایجاد نمایندگی معتبر در مراکز مختلف، طیف گسترده‌ای از خدمات تخصصی مهاجرت را به فارسی‌زبانان ارائه کند.
این مجموعه یک دهه است که فعالیت خود را به‌طور رسمی در زمینه خدمات مهاجرتی در کشور آمریکای شمالی شروع کرده و در حال حاضر با دارا بودن نمایندگی انحصاری در خاورمیانه، بهترین خدمات را در بالاترین سطح کیفیت در اختیار متقاضیان قرار داده است. هدف این مجموعه ارائه خدمات بدون واسطه (حذف مؤسسات واسطه) به متقاضیان و اشخاصی است که می‌خواهند با اقامت در کشور مورد نظرشان، شرایط زندگی و آینده‌ بهتری برای خود و ‏افراد خانواده‌شان رقم بزنند.