برنامه های مهاجرتی به استان های آتلانتیک کانادا
برنامه های مهاجرتی به استان های آتلانتیک کانادا
نوامبر 20, 2020
مهاجرت شغلی به مناطق آتلانتیکک کانادا
مهاجرت کاری به مناطق آتلانتیک کانادا
نوامبر 20, 2020

فرصت های شغلی در  مناطق آتلانتیک کانادا

فرصت های شغلی در  مناطق آتلانتیک کانادا

 

فرصت های شغلی در  مناطق آتلانتیک

 

پروژه آتلانتیک (AIP) برای مهاجرت کاری به کانادا برنامه بسیار جذابی است به شرط آن که شما از مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک مطلع باشید. در پروژه آتلانتیک سه طیف از مهاجران یعنی فارغ التحصیلان از استان های چهارگانه آتلانتیک و نیز کارگران ماهر و نیمه ماهر خارجی این شانس را پیدا می کنند که با دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای معین به اقامت دائم کانادا خود دست یابند. این روش مهاجرتی جزء آسانترین روشها برای اخذ اقامت کانادا است چرا که متقاضیان ضمن اثبات صلاحیت خود همچنین با کارفرمای مربوطه در استان موردنظر ارتباط مستقیم برقرار می کنند. از مهمترین الزامات و مدارک مورد نیاز برای متقاضیان می توان به مدرک تحصیلی، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه، مدرک تمکن مالی و نیز سوابق کاری اشاره کرد.

 

    شرایط مهاجرت و اخذ اقامت کانادا از طریق پروژه آتلانتیک (AIP) چیست؟
    چه کسانی صلاحیت درخواست اقامت دائم کانادا از طریق پروژه آتلانتیک را دارند؟
    شرایط کسب و کار در استان های آتلانتیک کانادا چگونه است؟
    درحال حاضر چه مشاغلی مورد نیاز پروژه آتلانتیک 2020 می باشد؟

 

برنامه آزمایشی آتلانتیک

برنامه جذب نیروی کار از طریق جاب آفر مناطق آتلانتیک کانادا

 

برنامه  مهاجرتی آتلانتیک (AIP) و شرایط آن

 

در هیمن ابتدای کار بایستی به کارگران ماهر یا نیمه ماهر خارجی و نیز به فارغ التحصیلان دانشگاهی از چهار استان منطقه آتلانتیک کانادا (یعنی نیوفوندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیو برانزویک و نوآ اسکوشیا) این مژده را داد که آنها از طریق پروژه آتلانتیک براحتی می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند. در واقع پروژه آتلانتیک یک پروژه مهاجرتی مخصوص کارگران و متخصصان خارجی است که مایل به کار و زندگی در این چهار استان کانادا هستند. در پروژه مذکور متقاضیان ذی صلاح ابتداء بایستی یک پیشنهاد کاری (Job Offer) از کارفرمای معین در منطقه آتلانتیک کانادا داشته باشند. سپس با استفاده از معیارهای سابقه کاری، میزان تحصیلات، تمکن مالی و مدرک زبان صلاحیت خود را برای کار در آتلانتیک ثابت میکنند. اما 3 دسته از متقاضیان ذی صلاح در این پروژه مهاجرتی به کانادا عبارتند از:

 

  • فارغ التحصیلان خارجی از دانشگاه های آتلانتیک
  • کارگران ماهر خارجی
  • کارگران نیمه ماهر خارجی

 


 

شرایط کار در استان های آتلانیک کانادا

 

با اینکه منطقه آتلانتیک و استان های چهار گانه آن یعنی نیوفوندلند و لابرادور، جزیره پرنس ادوارد، نیو برانزویک و نوآ اسکوشیا نسبت به سایر استان های غربی کانادا همانند بریتیش کلمبیا یا آلبرتا و … کمتر توسعه یافته محسوب می شوند. اما اخیر به دلیل توجهات دولت فدرال و نیز سرمایه گذاری های صورت گرفته چه از طریق فاند داخلی و چه فاند بین المللی این مناطق نیز روند اقتصادی روبه رشدی به خود گرفته و همواره از مراکز جذب کارگران ماهر محسوب می شوند. بر این اساس، بازار کاری در این منطقه از کشور کانادا درحال رشد و ارتقاء است و شانس کاریابی متقاضیان در اینجا بالا بوده و دست کمی از استان های دیگر کانادا ندارد.

در حال حاضر بدترین استان آتلانتیک از نظر نرخ بیکاری استان نیوفوندلند و لابرادور با نرخ 16.3% و بهترین استان از این نظر هم استان نیو برانزویک با نرخ 12.8% می باشد. اما در زمینه متوسط حقوق سالانه در این چهار استان آتلانتیک شرایط برعکس میباشد. چرا که اینبار بهترین استان از نظر سطح درآمدی استان نیوفوندلند و لابرادور با متوسط دستمزد سالانه حدود 53820$ (دلار) می باشد.

 


 

بررسی لیست مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک

 

لازم است در همین ابتداء بدانید که اخیرا فرآیند درخواست پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) بسیار آسانتر شده است. چراکه 3 تا از 4 استان آتلانتیک کانادا لیست کارفرمایان معین یا Designated Employers  و مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک را در سال 2020 منتشر کرده اند. این کار این مزیت را دارد که متقاضیان به راحتی می توانند ضمن جستجوی مشاغل موردنظر خود همچنین با کارفرمای مربوطه نیز در تماس مستقیم باشند. با این حساب، از طریق دریافت پیشنهاد کاری موفقیت آمیز فرآیند مهاجرت به آتلانتیک شروع می شود. در واقع زمانیکه کافرمای معین به شما پیشنهاد کاری بدهد، او به شما فرم پیشنهاد کاری به شهروند خارجی یا فرم IMM 5650 را می دهد و شما بایستی:

  • از شرایط استخدام لیست شده در دسته بندی مشاغل ملی (NOC) مطمئن شوید
  • از صلاحیت خود در قالب برنامه های سه گانه پروژه آتلانتیک مطمئن شوید
  •  فرم پیشنهاد کاری به شهروند خارجی یا فرم IMM 5650 را تکمیل، امضاء و کپی آنرا نگه دارید

 


 

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در نیو برانزویک

 

استان نیوبرونزویک یکی از استان های چهارگانه پروژه آتلانتیک می باشد که در زمینه جذب نیروی کار خارجی در سال 2020 اعلام آمادگی کرده است. اما بر خلاف 3 استان دیگر آتلانتیک، این استان لیست کارفرمایان معین را از خود منتشر نکرده است و فقط در وب سایت رسمی دولت محلی نیوبرونزویک اعلام شده است که از تاریخ 11 می سال 2020 فقط رانندگان کامیون یا Truck Drivers با کد مشاغل ملی NOC به شماره 7511 حق درخواست ویزای کار ازطریق پروژه آتلانتیک (AIP) را دارند.

 


 

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در پرنس ادوارد

 

برخلاف استان نیوبرونزویک، جزیره پرنس ادوارد ضمن معرفی کارفرماهای معین برای استخدام متقاضیان همچنین فهرست مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در این استان را نیز منتشر کرده است. برای درخواست اقامت دائم در جزیره پرنس ادوارد از طریق پروژه مهاجرتی آتلانتیک (AIP) شما حتما بایستی یک شغل مورد تاییدی در کانادا از کارفرمای اهل این جزیره داشته باشید. اما بایستی توجه کنید که اکثر مشاغل ممکن است بین AIP، برنامه کارگران ماهر و برنامه اکسپرس اینتری همپوشانی داشته باشند. مزیت اصلی این برنامه آن است که دربرگیرنده مشاغل مهارتی و نیمه مهارتی دسته بندی شده تحت سطوح مهارتی O, A,B و C می باشد. در لیست زیر می توان با برخی از مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در سطح مهارتی C آشنا شد:

 

کد NOC
مشاغل واجد شرایط
3413
دستیار پرستار
4412
مستخدم خانه
6411
مدیر فروش
6513
سرور غذا و نوشیدنی
6541
گارد حفاظتی
6552
کارمند مرکز تماس
7511
راننده کامیون
7154
کارگر تحویل
7452
هماهنگ کننده اجناس
8431
کارگر مزرعه
9462
کارگر کشتارگاه صنعتی

 


 

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در نیو برانزویک

 

نیو برانزویک و لابرادور جزء استان هایی است که به دلیل سطح درآمد بالای کارگری بیشتر از بقیه استان های آتلانتیک مورد توجه متقاضیان می باشد. متقاضیان گرامی می توانند در جدول زیر ضمن اطلاع از کارفرماهای معین این استان همچنین با برخی مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در نیوفوندلند 2020 نیز آشنا شوند:

 

اسامی کارفرمایان
محل
تاریخ تعیین
کد مشاغل ملی NOC
عنوان مشاغل مورد نیاز
10113 Newfoundland Limited o/a Mary Brown’s
Clareville
02-Jun-17
6322; 6311
آشپزها و دستیاران آشپز
10162 NFLD Limited DBA o/a Marsh Motor Sports
Grand Falls-Windsor
19-Apr-17
7335
تعمیرکاران موتور سبک
10464 Newfoundland Ltd. o/a Jungle Jim’s Restaurant
St. John’s
05-Jun-17
6322
سرآشپزها
10565 NFLD Inc. o/a Hotel North
Happy Valley Goose Bay
02-Jun-17
6322; 6513; 6525; 6731; 6315
سرورهای غذا، گارسون ها، آشپزها، مستخدمین، تمیزکارها
10566 NFLD Inc. o/a Hotel North
St. Anthony
02-Jun-17
6322
سرآشپزان
10567 NFLD Inc. o/a Hotel North
Happy Valley Goose Bay
02-Jun-17
6322; 6513; 6525; 6731
مستخدمین هتل ها، مسافرخانه ها، آشپزها، هتلداران
2554049 Ontario Inc. o/a Extended Stay St. John’s
St. John’s
16-Nov-18
0632; 1114
مدیران خدمات تهیه منزل
4411617 Canada Inc. o/a Lasik MD
St. John’s
23-Aug-17
3414
مشاغل دستیاری در خدمات درمانی
56955 Newfoundland and Labrador Corp o/a Pleasantview Manor
Lewisporte
10-Apr-19
3413
پرستاران و دستیاران خدمات مراقبتی
61065 NL Inc. o/a The Golden Years Estate
Gander
15-Mar-18
3413
پرستاران و دستیاران خدمات مراقبتی

 


 

مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در نوآ اسکوشیا

 

همانند سه استان دیگر آتلانتیک، متقاضیان مهاجرت به کانادا و اقامت دائم در استان نوآ اسکوشیا نیز برای درخواست ویزا از طریق پروژه آتلانتیک بایستی به دنبال جاب آفر یا همان پیشنهاد شغلی باشند. این پیشنهاد شغلی نیز حتما بایستی از طریق یک کارفرمای مورد تایید در استان نوآ اسکوشیا و شغل مورد نظر نیز در زمره مشاغل مورد نیاز پروژه آتلانتیک در این استان باشد. لیست مشاغل مورد نیاز نوآ اسکوشیا، کدهای مشاغل و نیز سطح مهارتی لازم را در زیر مشاهده می کنید:

 

لیست مشاغل
کد مشاغل ملی NOC
سطح مهارتی
حسابدار مالی
1111
A
کارمند مالی
1114
A
مشاغل حرفه ای در تبلیغات، بازاریابی و روابط عمومی
1123
A
معاون اجرایی
1241
B
منشی
1311
B
مهندس عمران
2131
A
پرستار ثبتی
3012
A
پرستار مجوزدار
3233
B
اساتید کالج و مربیان حرفه ای دیگر
4021
A
مشاغل حقوقی و نیمه حقوقی
4211
B
مددکاران اجتماعی
4212

B

 

 


سوالات متداول درباره مهاجرت به کانادا درقالب پروژه آتلانتیک

  • پروژه آتلانتیک AIP چیست؟
در واقع پروژه آتلانتیک یک پروژه مهاجرتی مخصوص کارگران و متخصصان خارجی است که مایل به کار و زندگی در چهار استان شرقی کانادا هستند.
  • شرط اصلی و لازم برای درخواست ویزا از طریق پروژه آتلانتیک چیست؟
در پروژه مذکور متقاضیان ذی صلاح ابتداء بایستی یک پیشنهاد کاری (Job Offer) از کارفرمای معین در منطقه آتلانتیک کانادا داشته باشند.
  • مدارک و معیارهای لازم برای درخواست از پروژه آتلانتیک چیست؟
مدرک تحصیلی، مدرک تمکن، مدرک زبان و مدرک سابقه کار جزء اصلی ترین مدارکی است که افراد بایستی در این پروژه مهاجرتی ارائه کنند.
  • چرا پروژه مهاجرت به آتلانیک جزء ساده ترین روشهای اخذ اقامت کاناداست؟
چراکه اولا این پروژه کارگران ماهر و نیمه ماهر را باهم درنظر می گیردو ثانیا متقاضیان به راحتی می توانند ضمن جستجوی مشاغل موردنظر خود همچنین با کارفرمای مربوطه در لیست منتشر شده در تماس مستقیم بوده و استخدام شوند.