3-چرا باید از طریق موسسه مهاجرتی اقدام کرد؟
سپتامبر 8, 2020
5-باورهای غلط در زمینه مهاجرت را دور بریزید !
سپتامبر 8, 2020

4-شما جزو کدام گروه هستید؟

شما جزو کدام گروه هستید؟

زمانی هست شخصی می‌خواهد فقط با شرایط موجود و صرف هزینه کم شانس خود را در گرفتن ویزای مورد نظر امتحان کند که در بالا اشاره کردیم چه اتفاقی برای وی رخ می‌دهد. ولی مواردی هست که شخص تمام برنامه آینده و سرمایه‌اش را می‌خواهد در این ریسک قرار دهد که به همراه خانواده مهاجرت کند که در این صورت به هیچ عنوان منطقی نیست که به دنبال صرف کمترین هزینه باشد. در همین راستا باید به این نکته توجه داشت امر مهاجرت هم مانند خیلی از فعالیت‌های خدماتی دیگر دارای سطوح متفاوتی از نظر کیفیت است. در ادامه به ذکر یک مثال می‌پردازیم:

در اقدام برای ویزای تحصیلی، افسر اداره مهاجرت با دو پرونده A و B که برای مقطع تحصیلی و رشته یکسان درخواست داده شده‌اند، مواجه می‌شود با این تفاوت که پرونده A توسط یک وکیل رسمی بومی فایل شده و پرونده B توسط خود شخص متقاضی یا یک کارگزار. تفاوت دیگر دو پرونده در این است که مورد A از بیمه تحصیلی با بالاترین سقف پوشش بیمه که هزینه بیشتری بابت آن پرداخت شده برخوردار است و در مقابل، در پرونده B کمترین بیمه تحصیلی درج شده است. همینطور از رزرو خوابگاه گرفته تا پذیرش دانشگاهی و کیفیت اعتبار بقیه موارد این دو پرونده با یکدیگر تفاوت دارند.

مهم‌ترین قسمت پرونده هم مربوط به انگیزه نامه است که در پرونده B فقط اشاره به علاقه به تحصیل در دانشگاه یا کشور مورد نظر شده است؛ در صورتی که در پرونده A به‌طور کامل انگیزه دانشجو از تحصیل در دانشگاه و کشور مذکور با دلایل منطقی و محکمه‌پسند همراه با مدارک و مستندات و همینطور تاثیر این انتخاب در آینده شغلی با زندگی فرد به طور کامل شرح داده شده است. به این ترتیب با خواندن پرونده A این حس به آفیسر القا می‌شود که متقاضی در نهایت صداقت و شفافیت هدف تحصیل دارد. حال با فرض این مسئله که مسئول پرونده بسیار با تجربه‌تر از شماست و نکات ریز و ظریف دیگری که در این مثال ذکر نشد را در نظر می‌گیرد، اگر شما جای او بودید، در مورد هر پرونده چه تصمیمی می‌گرفتید؟ این مثال تنها نمونه کوچکی از تفاوت اقدام برای مهاجرت با کمک مؤسسات با تجربه و افراد بی تخصص است که به آن اشاره شد.

به‌طور قطع مؤسساتی که درصد زیادی قبولی در پرونده‌های خود دارند، عملاً تبلیغات زیادی از آن‌ها به چشم نمی‌خورد که هرچند این موضوع با برنامه استراتژیک برندینگ مجموعه در تناقض است اما علم بازاریابی نشان داده بهترین تبلیغ و مبلغان همان کسانی هستند که از خدمات یک موسسه رضایت کامل داشته‌اند و آن را با خیال آسوده به افراد دیگر که متقاضی دریافت همان خدمات هستند، معرفی می‌کنند. به همین دلیل است که به‌واسطه موفقیت‌های به دست آمده و زنجیروار، افراد مختلف در مؤسسات مهاجرتی از متقاضی به مشتری تبدیل می‌شوند.
حال اگر کسی را در اطراف خود نداشته باشید که مهاجرت کرده باشد یا به هر نحوی تجربیاتش را در اختیار شما قرار دهد، تکلیف چیست؟! تنها راه ممکن و منطقی در این شرایط این است که بعد از بررسی دقیق روش‌های مناسب شرایطتان، در نهایت با یک مشاور یا یک وکیل مشورت کنید. در صورتی که قدرت تشخیص و علم کافی برای ارزیابی صحت گفته‌های افراد مختلف را نداشته باشید، اعتماد به یک وکیل با تجربه و بلندپایه برای شما از هر نظر بهتر است.
ما به آن دسته از عزیزانی که میخواهند خود با هزینه مناسب پروسه مهاجرتی را پیش ببرند پیشنهاد میکنیم از مشاوره اختصاصی و حرفه ای وکیل مهاجرت استفاده کنند .