مهاجرت تحصیلی امریکا
مهاجرت به امریکا از طریق ادامه تحصیل
نوامبر 6, 2020
برنامه های مهاجرتی به استان های آتلانتیک کانادا
برنامه های مهاجرتی به استان های آتلانتیک کانادا
نوامبر 20, 2020

شرایط آب و هوایی مناطق آتلانتیک کانادا

شرایط آب و هوایی مناطق آتلانتیک کانادا

 

شرایط آب و هوایی مناطق آتلانتیک         

 

از مهم ترین مسائلی که علاقه مندان به مهاجرت به آن توجه دارند شرایط آب و هوایی است؛ چرا که اگرچه اقتصاد توسعه یافته و فرصت های شغلی زیاد نشانه کشوری مناسب برای زندگی است، موارد دیگری از جمله سطح امنیت، هزینه های زندگی و چگونگی شرایط آب و هوایی نیز برای انتخاب مقصد اهمیت پیدا می کند. به همین دلیل است که کشورهای خیلی سرد یا خیلی گرم غالبا مورد توجه مهاجران نیستند و در مقایسه با نواحی معتدل تر جمعیت کم تری دارند. در ادامه به توضیح و بررسی شرایط زندگی در این مناطق میپردازیم.

 استان های آتلانتیک که از 4 استان مختلف در سواحل آتلانتیک تشکیل شده است ، عبارت هستند از نیوفنلاند و لابرادور، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد. کانادا کشوری وسیع با انواع و اقسام شرایط جوی و آب و هوایی مختلف است هرچند با توجه به این که بخش عظیمی از آن در مجاورت قطب واقع گردیده غالبا آب و هوای سردسیر دارد. آب و هوای آتلانتیک در غالب نواحی معتدل و مساعد برای زندگی است و بسیاری از افراد برای زندگی و کار این حوزه را انتخاب می کنند. آتلانتیک اصطلاحی است که توسط جویی اسمال وود پس از پیوستن نیوفاندلند به کانادا در سال 1949 برای اولین بار استفاده شد.

مناطق چهارگانه آتلانتیک کانادا مشرف به اقیانوس اطلس

چگونگی و شرایط آب و هوای مناطق آتلانتیک

 

بیشتر اقیانوس اطلس و سواحل آن آب و هوای معتدل و ملایمی دارند چرا که آب تاثیر متعادل کننده ای بر سطح دما می گذارد. به عنوان مثال در اقیانوس اطلس و حوزه ساحلی استان های آتلانتیک وقتی سرما با آب گرم ترکیب می شود موجب ایجاد مه می گردد که البته بعضا مشکل بزرگی برای کشتی ها به حساب می آید. در اقیانوس اطلس شمالی نیز کوه های یخی جدا می شوند و به سمت جنوب حرکت می کنند که می تواند هم برای کشتی ها مشکل ساز باشد هم نشانه ای از گرم تر شدن زمین و  بالا آمدن سطح آب اقیانوس ها باشد.در ادامه به اطلاعات آماری آب و هوای این مناطق میپردازیم.

 

دما در مناطق آتلانتیک

نمودارمتوسط دمای هوا در ماه های مختلف سال در استان های آتلانتیک

 

مدت زمان نور روز

میزان تابش خورشید بطور متوسط در ماه های سال دراستان های آتلانتیک

 

میزان بارش

شاخص بارش باران در ماه های مختلف سال در استان های آتلانتیک

 

میزان بارش برف

میزان بارش برف در ماه های مختلف سال در استان های آتلانتیک

 

آب و هوای نسبتا معتدل حوزه آتلانتیک سبب شده که افراد زیادی که علاقه مند به مهاجرت به کانادا هستند این نواحی را انتخاب نمایند. البته از دیگر دلایل جذب مهاجر به این حوزه می توان شرایط آسان آن در مقایسه با پروسه Express Entry  نام برد. ورود مهاجران و توریست ها به استان های آتلانتیک از جمله جزیره پرنس ادوارد موجب شده است هم فرصت های شغلی زیادی برای مردم به وجود آید هم درآمد زیادی نصیب دولت بشود.

 


مزایای مهاجرت به آتلانتیک کانادا

 

از جمله مزایای تحصیل یا کار در کانادا یا به طور خاص استان های حوزه آتلانتیک می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 

  • پایین بودن هزینه های زندگی و تحصیل در مقایسه با اکثر کشورهای انگلیسی زبان از جمله استرالیا و آمریکا
  • امکان اخذ ویزای همراه حتی برای دانشجویان
  • امکان اخذ ویزای مولتی 5 ساله برای والدین کودکان و نوجوانان زیر 18 سال
  • نرخ بیکاری پایین
  • شانس بسیار بالا برای پیدا کردن کار در صورت تسلط به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی
  • متوسط درآمد در کانادا که حدود 52000$ (دلار کانادا) در سال است و نشان دهنده قدرت خرید بالای کانادایی ها می باشد.

 

همچنین نکته دیگری که برای مهاجران اهمیت دارد امنیت است که در کانادا سطح بالایی دارد چرا که تعداد جرایم، علی الخصوص جرایم خشنی مثل قتل و تجاوز ، در این کشور بسیار کم است. در این مقاله در خصوص آب و هوای آتلانتیک و تاثیراتی که بر اقتصاد و مهاجرپذیری این حوزه می گذارد توضیحاتی ارائه شد. علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر راجع به مهاجرت به استان های آتلانتیک کانادا می توانند با مشاورین موسسه «یو اس لا گروپ» تماس حاصل فرمایند.