۷ روش برای مهاجرت به خارج از کشور 
سپتامبر 8, 2020
تصمیم گیری درباره مهاجرت و فرایند سازگاری با جامعه میزبان
سپتامبر 8, 2020

دانستنی هایی درباره مهاجرت که شگفت زده خواهید شد

مهاجرت یا همان واژه Immigration یک جنبش بین المللی از مردم یک کشور به مقصدی است که آن ها در آن کشور بومی نبوده و تابعیت آنجا را ندارند. آن ها به عنوان ساکنان دائمی یا موقت در کشور مقصد مشغول به کار شده و معمولا آن ها را به عنوان خارجی می شناسند. با توجه به موارد اقتصادی تحقیقات نشان داده که مهاجرت برای هر دو کشور دریافت کننده و فرستنده مفید می باشد. بر اساس تحقیقات به طور متوسط مهاجرت تاثیرات مثبت اقتصادی دارد البته که این در شرایطی است که مهاجران بر بومیان کم مهارت آن کشور تاثیر داشته باشند. در این مطلب با الی گشت همراه شوید تا حقایقی از مهاجرت که احتمالا شگفت زده خواهید شد را با هم بخوانیم.

حقایقی از مهاجرت در مورد تاریخچه تصویب قوانین

 1. تقریبا امروزه به ازای هر ۱۰۰ نفر یک نفر در سراسر جهان از خانه و کشورش آواره شده است. این مقدار بیشترین تعداد از سال ۱۹۵۱ تاکنون است.
 2. در سال ۲۰۱۶ تعداد پناهندگان مسلمان به ایالات متحده بیش از مسیحیان بوده است. ۴۶ درصد از پناهندگان مسلمان و ۴۴ درصد از آن ها مسیحی بوده اند.
 3. در سال ۱۸۱۹ کنگره ایالات متحده قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن تمام کسانی که به این کشور وارد می شدند می بایست نام، سن و شغل خود را اعلام می کردند. این را می توان نخستین قانون در مورد مهاجرت دانست که توسط دولت فدرال اجرایی شده است.
 4. بین ۴۰ تا ۵۰ درصد از مهاجران غیرقانونی که در ایالات متحده ساکن هستند بدون مجوز از مرز این کشور عبور نکرده اند. این افراد معمولا ویزای قانونی به عنوان کارمند، دانشجو یا ویزای توریستی داشته اما زمانی که اعتبار ویزای ان ها به پایان رسیده به کشور خود بازنگشته اند.

حقایقی از مهاجرت در مورد قوانینی برای مهاجران غیرقانونی

 1. سطح بالایی از مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده در دهه ۱۹۴۰ آغاز شد. جنگ جهانی دوم به گونه ای کمبود نیروی کار ایجاد کرد که منجر به راه اندازی برنامه براسرو (Bracero) در سال ۱۹۴۲ گردید. بر اساس این برنامه کارگران از مکزیک وارد شده و قرار بود زمانی که دیگر نیازی به آن ها نبود به کشورشان بازگردند. با این حال پس از پایان این برنامه در سال ۱۹۶۴ بسیاری از کارگران مکزیکی به صورت غیرقانونی به ایالات متحده بازگشته تا برای کارفرمایان قبلی خود کار کنند.
 2. متنوع ترین جمعیت از مهاجران در بریتانیا قرار دارد.
 3. با اینکه از سال ۲۰۰۹ تعداد مهاجران غیرقانونی که وارد ایالات متحده شده اند ثابت بوده اما تعداد نوزادانی که از این مهاجران متولد شده اند از ۳۳۰۳۰۰ نفر به ۲۷۵ هزار کاهش یافته است.
 4. مدت کوتاهی پس از تصویب قانون اساسی در ایالات متحده، به دلیل وجود تعداد زیاد مهاجران آلمانی، پیشنهادی برای چاپ تمام قوانین فدرال به زبان های انگلیسی و آلمانی ارائه شد. جالب است بدانید که تنها یک رای باعث شد تا این پیشنهاد در مجلس نمایندگان شکست بخورد.

حقایقی از مهاجرت در خصوص تعداد مهاجران

 1. کسانی که از کشور فرانسه مهاجرت کرده اند، بیش از همه در تعداد بسیار زیادی از کشورهای مختلف در سراسر جهان زندگی می کنند.
 2. تا سال ۱۹۷۰ تعداد مهاجران مرد به ایالات متحده بیش از مهاجران زن بوده است. اما در سال ۲۰۱۲ زنان بیش از ۵۱ درصد از مهاجران ایالات متحده را به خود اختصاص داده اند.
 3. حدود ۶۰ درصد از مهاجرانی که در حال حاضر در ایالات متحده ساکن می باشند قبل از سال ۲۰۰۰ وارد این کشور شده اند.
 4. هر دو رییس جمهور ایالات متحده به نام های ویلیلام هوارد تافت (William Howard Taft) و وودرو ویلسون (Woodrow Wilson) قوانینی را تصویب کرده که مهاجران را مجبور می کرد تا برای زندگی در این کشور حتما می بایست آزمون های خواندن و نوشتن را بتوانند بگذرانند.
 5. در حال حاضر حدود ۹۰۴ هزار مهاجر در ایالات متحده وجود داشته که به عنوان LGBT شناخته می شوند.

حقایقی از مهاجرت در مورد شرایط خاص برخی کشورها

 1. هر کسی که مایل باشد شهروندی کشور اتریش را دریافت کند می بایست حداقل به مدت ۱۵ سال به طور مستمر در این کشور اقامت داشته و شهروندی خود در کشورهای دیگر را کنار بگذارد.
 2. در سال ۲۰۱۲ تعداد ۳۳ درصد از بزرگسالان مکزیکی که تجربه زندگی در ایالات متحده را داشتند اعلام کردند که زندگی در ایالات متحده نه بهتر و نه بدتر از زندگی در مکزیک می باشد. از سوی دیگر ۳۵ درصد افراد اعلام کرده اند که زندگی در ایالات متحده بهتر از مکزیک می باشد.
 3. از سال ۲۰۱۰ کمی بیش از ۲۱ درصد از کل جمعیت کانادا توسط خارجی ها متولد شده است.
 4. کالیفرنیا، تگزاس، نیوجرسی، فلوریدا، نیویورک و ایلینویز در حدود ۵۹ درصد از جمعیت مهاجران غیرقانونی را در سال ۲۰۱۴ در خود جای داده بوده اند.
 5. کمتر از ۲ درصد از مهاجرانی که تاکنون وارد جزیره الیس (Ellis Island) شده و درخواست ورود به ایالات متحده را کردند، رد شده اند.

حقایقی از مهاجرت در خصوص استعدادهای مهاجران

 1. دانمارک به عنوان کشوری که از مهاجران استقبال کند شناخته نمی شود. در این خصوص حتی حزب راست گرای دانمارک در وبسایت خود اعلام کرده که: دانمارک کشور مهاجر پذیری نبوده و نخواهد بود، بنابراین ما تبدیل شدن به یک جامعه چند ملیتی را نخواهیم پذیرفت.
 2. برنده های شش جایزه نوبل در سال ۲۰۱۶ در زمینه های شیمی، فیزیک و اقتصاد همگی از مهاجران بودند.
 3. در حالی که تعداد تولدها نسبت به تعداد زنان از سال ۱۹۷۰ در ایالات متحده کاهش یافته است، اما تعداد نوزادهای متولد شده توسط زنان مهاجر افزایش یافته. این بدان معنی است که جمعیت ایالات متحده از سال ۱۹۷۰ به دلیل تولد نوزادهای مهاجران افزایش یافته است.
 4. قانون مهاجرت ایالات متحده در سال ۱۹۲۱ برای اولین بار تعداد مهاجران به این کشور در هر سال را محدود کرد. علاوه بر این بر اساس این قانون مشخص شده بود که به طور جداگانه از هر کشور چه تعدادی از افراد می توانند وارد شوند. در سرشماری سال ۱۹۱۰ در ایالات متحده کمتر از ۳ درصد را خارجی ها تشکیل می داده اند.

حقایقی از مهاجرت در مورد کشور اسکاندیناوی

 1. یک کتاب منجر به مهاجرت بزرگ مردم اسکاندیناوی به ایالات متحده گردید. اول راینینگ (Ole Rynning) که مردی اسکاندیناویایی بود، اطلاعاتی حقیقی و محاسبه شده را برای دهقانان و روستاییان نوشت. این اطلاعات شامل زمان کاشت محصولات، مشاوره و مبارزه با انواع بیماری ها بوده است. این کتاب الهام بخش بسیاری از مردم اسکاندیناوی برای مهاجرت به ایالات متحده قرار گرفت تا حدی که بسیاری از کودکان اسکاندیناوی آن را به عنوان اولین متن در زندگی خود خوانده اند.
 2. در سال ۲۰۱۶ ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی تعداد بیشتری مهاجر و پناهنده را در خود جای داده بود.
 3. در حدود ۶۰ درصد از جمعیت کشور سوریه از خانه های خود آواره شده و مهاجرت کرده اند.
 4. جالب است بدانید که در حدود ۴۰ درصد از آمریکایی ها دارای یک جد مشترکی بوده که از طریق جزیره الیس وارد ایالات متحده شده است.
 5. آمارها نشان می دهد که در سال ۲۰۱۴ میزان ۱۷ درصد از نیروی کار غیر نظامی در ایالات متحده را مهاجران تشکیل می داده اند.

حقایقی از مهاجرت در خصوص مهاجران غیرقانونی

 1. از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ در حدود ۷٫۸ میلیون مهاجر غیرقانونی وارد ایالات متحده شده است. پنج کشوری که بیشترین مهاجر از این نوع را دارند مکزیک با ۵۶ درصد، گواتمالا با ۶ درصد، السالوادور با ۴ درصد، هندوراس با ۳ درصد و چین با ۳ درصد می باشد.
 2. در سال ۲۰۱۴ در حدود ۲۹ درصد از ماجران ایالات متحده در سن ۲۵ سالگی و دارای مدرک لیسانس یا بالاتر از آن بوده اند. این میزان در مقایسه با جمعیت ۳۰ درصدی آمریکایی ها با همین ویژگی ها است.
 3. بین سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ در حدود ۱۹۸۵۰۰ کودک بدون سرپرست به اروپا مهاجرت کرده اند. جالب است که ۴۸ درصد از ان ها به تنهایی در سال ۲۰۱۵ وارد شده اند.
 4. با توجه به ذهنیت های شدید ضد ژاپنی در طول جنگ جهانی دوم، در حدود ۱۲۰ هزار نفر از مهاجران ژاپنی در آمریکا بدون محاکمه در اردوگاه ها بازداشت شدند.
 1. در سال ۲۰۰۹ ژاپن قانونی را تصویب کرد که به ازای هر مهاجر آمریکای لاتین که در حال حاضر مشغول به کار نبوده ۳ هزار دلار و به ازای هر کدام از اعضای خانواده آن ۲ هزار دلار ارائه می کند. این در شرایطی است که فرد مهاجر به کشور خود بازگشته و پس از ان نیز هرگز به ژاپن وارد نشود.
 2. اولین مهاجرت ثبت شده از چین به ایالات متحده مربوط به یک مرد چینی و در سال ۱۸۲۰ بوده است.