ایالات متحده امریکا

   

ایالات متحده آمریکا (The United States of America) یا به اختصار USA، یک جمهوری فدرال است که از50 ایالت، یک منطقه فدرال، 5 سرزمین خود مختار و اجتماعی از جزایر پراکنده تشکیل شده است.

مساحت آن در حدود 8.9 میلیون کیلومتر مربع می باشد و چهارمین کشور دنیا از لحاظ وسعت و مساحت است. جمعیت آن بالغ بر 325 میلیون نفر است که رتبه سوم دنیا را از نظر جمعیت به خود اختصاص داده است.

پایتخت آمریکا شهر واشنگتن دی سی می باشد اما پر جمعیت ترین شهر آن نیویورک به حساب می آید.

تنوع آب و هوایی و حیات وحش گوناگون آن، آمریکا را در زمره 17 کشوری که تنوع زیستی فراوانی دارند قرار می دهد. آمریکا از شمال به کانادا و در جنوب با مکزیک هم مرز است. رودخانه میسیسیپی که چهارمین رودخانه بزرگ دنیا محسوب می شود در این کشور واقع شده که نقش مهمی در حمل و نقل و تجارت دریایی دارد.

آمریکا کشوری بسیار پیشرفته است که اقتصاد آن بر پایه تولید ناخالص داخلی است و به دلیل اقتصاد پرقدرتی که دارد در زمینه های سیاسی و روابط دیپلماتیک نفوذ بالایی دارد و این کشور را به یک ابر قدرت در دنیا تبدیل کرده است و این امر سبب گردیده مهاجرت به آمریکا برای بسیاری از مردم دنیا بخصوص ایرانیان امری مهم و مقصدی شگفت انگیز باشد.


مهاجرت به ایالات متحده امریکا از طریق ویزای تحصیلی

تحصیل در کشور امریکا

توجه : در حال حاضر تنها ویزایی که برای ایرانیان صادر می‌شود، ویزای تحصیلی است. این ویزا هم از نوع دانشجویی در تمامی مقاطع و هم دانش‌آموزی از مدرسه تا کالج قابل صدور است. از امتیازات اقدام تحصیلی برای این کشور، می‌توان به امکان اخذ پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان و همچنین پرداخت شهریه بعد از ورود اشاره کرد. تا قبل از این محدودیت، اقدام برای ویزای گردشگری و بازدید خانواده، سرمایه‌گذاری و پیشنهاد شغلی امکان‌پذیر بوده است.

تحصیل در آمریکا – ویزاهای تحصیل در آمریکا

برای تحصیل در آمریکا باید از طریق ویزاهای زیر اقدام نمایید ، ویزاهای تحصیل در آمریکا به قرار زیر است :

  • ویزای F :

این ویزا یکی از رایج ترین نوع ویزای دانشجویی ایالات متحده برای دانشجویان بین المللی است که قصد دریافت یک مدرک علمی در کالج یا دانشگاه معتبر یا تحصیل زبان انگلیسی در یک دانشگاه یا موسسه آموزش زبان انگلیسی به صورت فشرده را دارند، می­باشد.

ویزای F1 معروف ترین ویزای دانشجویی در کشور آمریکا است و برای دانشجویان متقاضی تحصیل در کالج و دانشگاه های آمریکا باید نسبت به دریافت این ویزا اقدام کنند. دانشجویان خارجی برای همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود می توانند درخواست ویزای (F2) دهند. این نوع ویزای تحصیل در آمریکا اصولا برای دوره های تحصیلی طولانی مدت بیش از ۶ ماه می باشد.

  • ویزای J :

این نوع ویزا به ویزای فرصت مطالعاتی مشهور است، برای متقاضیانی می باشد که برای تحقیق و یا تدریس در دانشگاه ها وارد آمریکا می شوند. مدت اعتبار ویزای J1 براساس طول مدت دوره در آمریکا متغیر است اما طبق قانون آمریکا فرد متقاضی باید بعد از دو سال کشور آمریکا را ترک کند و دوباره برای ورود به کشور آمریکا دوباره اقدام کند. فرد متقاضی جهت تحصیل در آمریکا می تواند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود را با درخواست ویزای J2 وارد کشور آمریکا کند. برای این نوع ویزا باید فرم DS-160 پر شود. در تمامی این ویزا ها فرد باید تمکن مالی خود را نشان دهد و ثابت کند که قصد بازگشت به کشور خود را پس از دوره تحصیلی دارد.

این ویزا یکی دیگر انواع ویزای دانشجویی آمریکا  برای دانشجویانی بین المللی که قصد آموزش یا فراگیری مطلبی غیر آکادمیک در یک موسسه آمریکایی را دارند صادر می­شود. این دوره های میتوانند کوتاه مدت یا بلند مدت باشند.

  • ویزای M :

شرایط ویزای M1 مانند ویزای F1 است؛ اما تنها تفاوتی که ویزای M1 دارد این است که فقط شامل برخی از رشته های خاص فنی حرفه ای می باشد. دانشجویان متقاضی این ویزای تحصیل در آمریکا می توانند همسر و فرزند زیر ۲۱ سال خود رابا تقاضای ویزای M2 به همراه خود به کشور آمریکا بیاورند. برای این نوع ویزای تحصیلی آمریکا نیز باید فرم DS-160 تکمیل شود.

این ویزا  معمولا به محققین و پژوهشگران داده می شود و برای دانشجویانی است که نیاز به آموزش عملی دارند که برای آنها در کشور خود در دسترس نیست و آموزش باید به طور مستقیم با برنامه تحصیلی آنها مرتبط باشد.که معمولا به ایرانیان تعلق نمیگیرد.

شماره تماس  برای مشاوره و بررسی اولیه رایگان :

تماس از طریق واتس اپ : 00905444433214

شما میتوانید اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل در امریکا را از اینجا بیابید.


شما میتوانید جهت بررسی شرایط خود برای تحصیل در امریکا با مجموعه « یو اس لا گروپ » در ارتباط باشید و از مزایا و امکانات مجموعه در ایالات متحده امریکا بهره مند شوید.

راجب به دوره های غیر آکادمیک در امریکا بیشتر بدانید.


تحصیل در آمریکا -شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی آمریکا 2020

شرایط لازم جهت اخذ ویزای دانشجویی آمریکا به شرح زیر است :

·       توانایی مالی لازم جهت پوشش هزینه های زندگی و تحصیل در آمریکا

·       تسلط به زبان انگلیسی

تحصیل در آمریکا – مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی آمریکا به شرح زیر می باشد :

·       کپی از صفحه اول پاسپورت جهت تحصیل در آمریکا (ترجمه شناسنامه برای کسانی که پاسپورت در حال حاضر ندارند)

·       رزومه شخصی به زبان انگلیسی

·       ترجمه مدارک تحصیلی  همراه با ریز نمرات

·       تطبیق مدارک از طریق موسسه  W.E.S

·       مدرک زبان الزامی نمی باشد ولی در صورت عدم شرکت در دوره های زبان دانشگاه مدارک تافل با حداقل نمره ۷۰ در آزمون IBT و ۵۰۰ در آزمون PBT و یا IELTs با نمره ۶٫ نیاز می باشد.

·       حداقل ۴ توصیه نامه تحصیلی از استاد ، مدیران همکار و محققان همکار

·       ارائه نامه بانک برای اعلام موجودی و گردش حساب برای تامین هزینه های تحصیل و زندگی در آمریکا


در صورتی که تمایل دارید برای دانشگاه های برتر کشور آمریکا اقدام نمایید، موسسه یو اس لا گروپ شما را در این زمینه همراهی می نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر و دریافت مشاوره اولیه می توانید با موسسه تماس حاصل نمایید.

کارشناسان ما در شرکت یو اس لا گروپ بر اساس شرایط شما، روش ها و گزینه های مناسب برای اخذ انواع بورسیه تحصیلی آمریکا، تابعیت و اقامت تحصیلی در آمریکا را ارائه خواهند داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا داشتن هر گونه سوال در زمینه تحصیل در آمریکا می توانید با ما در ارتباط باشید.


سوالات متداول در مورد تحصیل در امریکا

با توجه به بحث تحریم ها، ویزای تحصیل برای ایرانیان صادر میگردد؟
بله.تنها ویزایی که از زمان انقلاب برای ایرانیان هیچگاه متوقف نشده ویزای تحصیلی هست و همچنان هم صادر میگردد.
آیا مدرک صادر شده از کشور ایران توسط دانشگاه های آمریکا پذیرفته خواهد شد ؟
معمولاً بله. دانشگاه های ایالات متحده آمریکا عموما مدارک سایر کشورها که مورد تأیید وزارت علوم آنها و برای ادامه تحصیل در آنجا معتبر است، می پذیرند.
چه زمان باید درخواست ویزای دانشجویی آمریکا کرد ؟
چنانچه دانشجوی بورسیه هستید، باید فرم DS-۲۰۱۹ را از سازمان بورس دهنده خود دریافت کنید. DS-۲۰۱۹ فرمی است که نشان می دهد شما در برنامه آنها شرکت می کنید و باید هنگام درخواست مورد استفاده قرار دهید.
مصاحبه ویزای تحصیلی در آمریکا چقدر طول خواهد کشید ؟
برای کارمند کنسولگری برای مصاحبه با شما بسیار کوتاه خواهد بود (شاید ۱ تا ۳ دقیقه) زیرا حجم درخواست های ویزا که روزانه باید در کنسولگری های ایالات متحده مورد رسیدگی قرار گیرد بسیار زیاد می باشد.
آیا امکان ویزای تحصیلی امریکا فقط برای دوره های اکادمیک میباشد؟
خیر،برای تمامی دوره های کوتاه مدت و بلند مدت غیر آکادمیک در تمامی رشته ها امکان اخذ ویزای تحصیلی فراهم میباشد..