جستجوی شغل در مناطق آتلانتیک
جستجوی شغل در مناطق آتلانتیک کانادا
نوامبر 20, 2020

برنامه پیشنهاد شغلی مناطق آتلانتیک کانادا

برنامه پیشنهاد شغلی آتلانتیک کانادا

برنامه پیشنهاد شغلی مناطق آتلانتیک کانادا

 

 

کار در آتلانتیک بهترین ایده برای کارگران ماهر و نیمه ماهری است که به دنبال اخذ اقامت راحتی از کشور کانادا و کار و زندگی در این کشور هستند. در واقع کار در استان های آتلانتیک کانادا در قالب پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) از جمله شیوه های مهاجرتی ساده به کشور کانادا است که پیش بینی می شود در سال 2020 حدود 4000 مهاجر جدید را به این منطقه از کانادا جذب کند. در قالب این پروژه مهاجرتی کارگران ماهر خارجی و اعضای خانواده آن ها می توانند اقامت دائم کانادا را بدست آورند.

 

متقاضیان می توانند از طریق 3 برنامه مهاجرتی یعنی برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک، برنامه کارگران ماهر آتلانتیک و برنامه کارگران نیمه ماهر آتلانتیک داوطلبی خود را اعلام کرده و با رعایت معیارهایی مثل مهارت زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و اثبات تمکن مالی به پیشنهاد کاری ازطرف کارفرمای آتلانتیکی دست یافته و ضمن دریافت ویزای کاری خود به کشور کانادا مهاجرت کنند.در ادامه به توضیح سوالات زیر میپردازیم:

 

 • آیا شرایط کار در منطقه آتلانتیک مطلوب است؟
 • نرخ بیکاری و متوسط درآمد کارگران در آتلانتیک چگونه است؟
 • افراد واجد شرایط برای کار در منطقه آتلانتیک کانادا چه کسانی هستند؟
 • شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت کاری به آتلانتیک چیست؟

 

جاب آفر شغلی مناطق آتلانتیک کانادا

جاب آفر شغلی مناطق آتلانتیک کانادا مناسب نیروی کار ماهر و نیمه ماهر

 

درباره برنامه مهاجرتی به آتلانتیک چه می دانید؟

 

یکی از راه های ساده و کم دغدغه برای مهاجرت به کانادا و کار در این کشور مهاجرت در قالب پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) می باشد. این برنامه مهاجرتی در سال 2017 به عنوان بخشی از ابتکار عمل مشترک جهت فعالسازی رشد اقتصادی در استان های آتلانتیک کانادا آنهم از طریق جذب کارگران ماهر خارجی شروع شد. پروژه مهاجرت آتلانتیک (AIP) در واقع مسیر اقامت دائم کانادا برای کارگران ماهر و فارغ التحصیلان خارجی است که مایل به کار و زندگی در یکی از چهار استان آتلانتیک به شرح تصویر زیر هستند:

علاوه بر امتیاز برای کارگر خارجی، در قالب این پروژه مهاجرتی همچنین کارفرمایان منطقه آتلانتیک نیز از این طرح منتفع می شوند. چراکه اصلا این برنامه یک برنامه کارفرما محور بوده و به کارفرمایان آتلانتیک کانادا کمک می کند تا کارگران ماهر خارجی برای پستهای شغلی که متقاضی محلی ندارد را استخدام کنند.

 


شرایط کار در مناطق آتلانتیک کانادا

 

اکنون که با پروژه مهاجرت آتلانتیک 2020 آشنا شدید، بهتر است کمی هم درباره شرایط کاری در استان های آتلانتیک بدانید. همان طوری که در تصویر فوق نیز ملاحظه شد، استان های آتلانتیک شامل چهار استان شرقی کانادا یعنی استان های نیوفوندلند و لابرادور، پرنس ادوارد، نوآ اسکوشیا و نیوبرونزویچ می باشد. این چهار جزیره آتلانتیک کانادا را با مساحتی بالغ بر 500531 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 2333322 نفر تشکیل می دهند. همانند دیگر مناطق کانادا، استاندارد کاری در آتلانتیک حدود 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته می باشد. نرخ بیکاری در کانادا در ماه می 2020 حدود 13.7% اعلام شده است.

همان طوری که ملاحظه می کنید، دو استان نوآ اسکوشیا و نیوبرونزویک به لحاظ نرخ بیکاری وضعیت بهتری از دو استان نیوفوندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد و حتی از خود کانادا دارند. اما اطلاع از میانگین درآمد کار در آتلانتیک نیز از اهمیت بالایی برای متقاضیان برخوردار است. توزیع درآمدی در چهار استان آتلانتیک نشانگر یک توزیع نابرابر بوده که کمترین سطح درآمدی با متوسط سالیانه حدود 42380$ (دلار) متعلق به جزیره پرنس ادوارد و بیشترین سطح درآمدی هم با 53820$ (دلار) مربوط به استان نیوفوندلند و لابرادور می باشد.

 


واجدین شرایط برای کار در آتلانتیک

 

اکنون به این سوال کلیدی می رسیم که چه کسانی صلاحیت کار در آتلانتیک کانادا را دارند و اصلا شرایط و الزامات کار در این منطقه از کشور کانادا چیست؟ مطابق قوانین کشور کانادا، برای مهاجرت به آتلانتیک از طریق پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) شما بایستی جزء یکی از دسته های زیر باشید:

 

 • فارغ التحصیل از دانشگاه دولتی در آتلانتیک کانادا
 • کارگر ماهر یا اسکیل ورکر واجد شرایط

 

لازم به ذکر است که حتما لازم نیست که متقاضی مقیم کانادا باشد و از همین رو شما می توانید در خارج زندگی کرده و یا قبلا به طور موقت در کانادا باشید. بنابراین دو گروه مذکور می توانند با احراز صلاحیت خود که در ادامه به آن پرداخته می شود خود را برای دریافت ویزای کار در آتلانتیک آماده کنند.

 


الزامات اخذ ویزای کار در آتلانتیک

 

همانند برنامه های مهاجرت کاری فدرال، اخذ ویزای کار در آتلانتیک کانادا نیز مشروط به دریافت پیشنهاد کاری یا job offer از یک کارفرمای معتبر آتلانتیکی می باشد. اما در اینجا همانند ویزای کاری کانادا نیازی به اخذ گزارش ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (LIMA) نیست. بر این اساس، متقاضی حتما بایستی جاب آفر یا پیشنهاد کاری از کارفرمای مورد تایید ارائه کند. در ادامه نیز جهت استخدام توسط کارفرمایان و کار در آتلانتیک، متقاضیان 3 برنامه متفاوت در پیش دارند که می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند. در هر 3 برنامه مذکور شما بایستی صلاحیت خود را با توجه به معیارهای زیر اثبات نمایید تا بتوانید ضمن دریافت پیشنهاد کاری برای اخذ ویزای کار نیز مبادرت کنید:

 

 • مدرک مهارت زبان
 • سطح تحصیلات
 • سابقه کاری مفید
 • تمکن مالی کافی (برای ساپورت خود و اعضای خانواده)

 


3 برنامه مهاجرتی جهت کار در آتلانتیک کانادا

 

همان طوری که در مطالب فوق هم بیان شد، متقاضیان برای کار و زندگی در آتلانتیک کانادا کلا 3 برنامه مهاجرتی در اختیار دارند. آنها می توانند با توجه به شرایط خود در یکی از این 3 برنامه ثبت نام و اعلام داوطلبی نمایند تا از این طریق پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای معتبر دریافت نمایند. این 3 برنامه شامل موارد زیر می باشد:

 

 • برنامه فارغ التحصیلان خارجی از آتلانتیک
 • برنامه کارگران ماهر آتلانتیک
 • برنامه کارگران نیمه ماهر آتلانتیک

 


برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک

 

این برنامه جزء یکی از برنامه های مهاجرتی به آتلانتیک است که فقط فارغ التحصیلان از دانشگاه های 4 استان آتلانتیک کانادا صلاحیت داوطلبی در این دسته را دارند. در کل، متقاضیان در این دسته مهاجرتی بایستی حائز شرایط زیر باشند:

 

 • اولا مدرک تحصیلی از یکی از موسسات آموزشی دولتی در یکی از استان های چهارگانه آتلانتیک داشته باشند.
 • ثانیا حداقل به مدت 16 ماه در یکی از استان های آتلانتیک زندگی کرده باشند.
 • ثالثا مدرک تست زبان انگلیسی یا فرانسوی ارائه نمایند.
 • در ضمن مدرک اثبات تمکن مالی خود و خانواده همراهشان را نیز داشته باشند.

 


 

برنامه کارگران ماهر جهت کار در آتلانتیک

 

این برنامه هم جزء برنامه های مهاجرتی در قالب پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) می باشد. کارگران متقاضی در قالب این طرح حتما بایستی:

 

 • در یک کار مهارتی- فنی یا حرفه ای و یا مدیریتی بمدت حداقل یکسال کار کرده باشند.
 • حداقل مدرک دیپلم متوسطه معادل دیپلم کانادایی داشته باشند.
 • مدرک تست زبان انگلیسی یا فرانسه معتبری داشته باشند.
 • گواهی تمکن مالی کافی برای خود و کل اعضای خانواده ارائه دهند.

 


 

برنامه کارگران نیمه ماهر جهت کار در آتلانتیک

 

در این برنامه استثنائی از پروژه مهاجرت آتلانتیک (AIP)، حتی کارگران نیمه ماهر نیز از شانس اخذ اقامت دائم کانادا برخوردار هستند. اما به شرطی که آنها از شرایط و الزامات زیر برخوردار باشند تا صلاحیتشان مورد تایید قرار گیرد:

 

 • در یک شغلی کار کرده باشند که مستلزم تحصیلات متوسطه باشد و یا آموزش فنی و حرفه ای با یک سال سابقه کاری در رشته مربوطه داشته باشند.
 • حداقل مدرک دیپلم متوسطه معادل دیپلم کانادایی داشته باشند.
 • مدرک تست زبان انگلیسی یا فرانسه معتبری داشته باشند.
 • گواهی تمکن مالی کافی برای خود و کل اعضای خانواده ارائه دهند.

 

امیدواریم مطالب ارائه شده بتواند ضمن آگاه سازی هموطنان عزیز درباره شیوه مهاجرتی به آتلانتیک کانادا همچنین راهنمای عملی برای عزیزان نیز باشد. « یو اس لا گروپ »  با در اختیار داشتن بهترین وکلای مهاجرتی کشور آماده پاسخگوئی به متقاضیان جهت اخذ انواع ویزای خارجی از جمله ویزای اقامت کانادا می باشد.


 

سوالات متداول پیرامون درخواست کار در مناطق آتلانتیک

 

 •     پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) چیست؟
پروژه مهاجرت به آتلانتیک (AIP) در واقع مسیر اقامت دائم کانادا برای کارگران ماهر و فارغ التحصیلان خارجی است که مایل به کار و زندگی در یکی از چهار استان آتلانتیک می باشند.
 •     آیا کار در استان های آتلانتیک کانادا منجر به اخذ اقامت خانوادگی می گردد؟
بله صد درصد.
 •     بهترین استان آتلانتیک برای کار مهاجران خارجی چیست؟
در حال حاضر، بهترین استان آتلانتیک برای کار استان نیوفوندلند و لابرادور است که متوسط درآمد کارگران در آنجا حدود 53820$ (دلار) می باشد.
 •     برنامه های مربوط به کار در منطقه آتلانتیک کانادا چیست؟
این برنامه ها شامل برنامه فارغ التحصیلان بین المللی آتلانتیک، برنامه کارگران ماهر آتلانتیک و برنامه کارگران نیمه ماهر آتلانتیک می باشد.
 •     معیارهای لازم برای اثبات جهت دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای مورد تایید در آتلانتیک چیست؟
تحصیلات، مهارت زبان، تمکن مالی و سابقه کاری از جمله این معیارها هستند.
 •     شرایط اثبات تمکن مالی جهت کار در منطقه آتلانتیک کانادا چیست؟
اثبات این معیار از قرار نفر اصلی 12هزار دلار کانادا و به ازای افراد تحت تکلف خانواده طبق جدول زیر اضافه میگردد:
تعداد اعضای خانواده
فاند لازم (دلار کانادا)
1 نفر
3240$
2 نفر
4034$
3 نفر
4959$
4 نفر
6021$
5 نفر
6829$